תכנון דירות

אחד החלקים החשובים ביותר בתהליך רכישת דירה הוא ביצוע תכנון דירה, אשר מתרחש לרוב לפני  שמתכוונים לרכוש את הדירה או מיד לאחר הרכישה וזאת בכדי לא לאבד זמן יקר, במיוחד כאשר מדובר בדירה חדשה אשר במידה ולא יוגשו בזמן תכניות התכנון לדירה, היא תחולק ותעוצב בהתאם לתכנון הסטנדרטי שקבעו הקבלן וצוות אדריכלי הפרויקט, אשר אינו יעמוד בקנה אחד עם העיצוב אותו אתם רוצים. ישנם מקרים בהן בטרם חותמים על חוזה הרכישה, מגיעים לנכס בעצמכם או עם איש מקצוע מתחום עיצוב הפנים, במטרה לראות את הפוטנציאל העיצובי שלו והאם ניתן להתאימו לתכנון אותו מעוניינים לבצע.

השלבים השונים בתהליך תכנון דירות

תהליך תכנון דירות הינו תהליך מורכב ולא פשוט, שכן ללקוח ישנם דרישות וציפיות רבות מהנכס ומכאן המורכבות בתהליך, אשר צריך להיות מדויק ומתוכנן לפרטי פרטים החל משבירות קירות, תכניות ריצוף, גבס, מיזוג אויר וכדומה ועד לרמה של מיקום שקע בקיר. השלבים העיקריים של תכנון דירות הם:

  1. תכנון מטבח – המטבח הוא הלב של הבית, המקום שבו אנו נמצאים הכי הרבה זמן במהלך היממה מכאן החשיבות בתכנון המטבח, אשר יתאים לכל הצרכים שלנו מבחינת תאי אחסון, מרחב, משטח העבודה, נקודות חשמל, נקודות יציאת מים וכדומה.
  2. תכנון חדר רחצה ואינסטלציה – החשיבות בתכנון חדר רחצה הוא מאוד קריטי וזאת משום שבהתאם להעדפות שלכם, יקבע המיקום של הברזים, נקודות מים חמים וקרים, כיור, אסלה, מערכות ניקוז וביוב. בשלב זה תתוכנן תשתית הביוב והאינסטלציה בדירה כולה.
  3. תכנון חשמל ותאורה – בשלב זה נתכנן את כל חיווט החשמל בדירה החדשה, מיקום נקודות חשמל, תאורה ומפסקים.
  4. תכנון אדריכלי – בשלב הזה נקבעת הצורה של הבית הכוללת חלוקה לחדרים, עמודים תומכים, מיקום מסדרון, גודל החללים ועוד.