תוכנית סיוע לנזקקים – כי אסור לשכוח אותם בצדי הדרך

כאן בדיוק נכנסים לתמונה תוכניות הסיוע לנזקקים. אלו נועדו לתת מענה מידי לכל אותם הנזקקים אשר סובלים מקושי אמיתי ואין להם דרך לפרנס את עצמם. מעט המזומנים שברשותם לא מספיק להם לרכישת מזון ולתשלומי החשמל, המים, הגז, הטלפון וכל השאר עד שהם פשוט מוצאים את עצמם זקוקים לסיוע מידי.

כאן מקומם של המלאכים המציעים את תוכניות הסיוע.

תוכניות הסיוע השונות מאפשרות לכל הנזקקים ליהנות ממרווח נשימה ומיכולת לדאוג לעצמם כאשר יש להם לפחות את הבסיס ואת הלחם לאכול.

אך האמת היא שלא כל עמותה ולא כל מי שמציע תוכנית סיוע, אכן עושה את זה בצורה כזו.

יש כאלה אשר דורשים שורה ארוכה של טפסים והם דורשים פרוצדורות מורכבות ביותר עד שהם מאשרים את התרומה שלהם. מנגד יש את אלו שמבינים שאין מצווה להוציא לנזקקים את הנשמה עד שנותנים להם משהו.

ברור כי המטרה העליונה אמורה לשמור על כבודם של הנזקקים ולאפשר להם לעלות על דרך המלך.

תוכנית סיוע לנזקקים 

עמותות רבות מציעות את הסיוע לנזקקים. אנחנו עדים כיום, במיוחד בעידן הקורונה, לעמותות רבות שפותחות את ליבן ואת כיסן ומציעות מענה למשפחות רבות שמצאו את עצמן בפתע פתאום ללא ההכנסה הקבועה שלהם.

אז נכון שיש את עובדי החל"ת ונכון שיש את המענקים המיוחדים המיועדים לעצמאיים כאשר כל אלו נותנים את המענה לכל אלו שמצאו את עצמם מאבדים את מטה לחמם. אך עבור רבים מאלו הפיצויים או המענקים מעטים מידי או שהם מגיעים מאוחר מידי. הם לא פעם ממש בבחינת לעג לרש. הם לא מצליחים לפתור באמת את הבעיה והעובד המתוסכל שעד כה הצליח להתפרנס היטב מיגיע כפיו מוצא את עצמו רעב ללחם! פשוטו כמשמעו!